Interviu su naujais Kaišiadorių ŠSC treneriais

Įsibėgėja naujieji mokslo metai. Sportinio ugdymo skyriuje vyksta intensyvios treniruotės, vaikai ruošiasi varžyboms, siekia vis geresnių rezultatų. Šiais metai vystomos plaukimo, krepšinio, futbolo, dziudo, lengvosios atletikos sporto šakos, vyksta sportinių žaidimų užsiėmimai ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Džiaugiamės, kad stadione galime pasiūlyti ir naujas veiklas – teniso ir regbio treniruotes vaikams.

Pirmoji pažintis su sporto šaka, dažnai būna susijusi su naujomis patirtimis, naujais įgūdžiais ir įspūdžiais. Didžiausi sporto šakos entuziastai mūsų mieste yra sporto šakų treneriai.

Susipažinkite su lengvosios atletikos trenere Migle Malinauskaite.

Miglė Malinauskaitė.

  • Kokia ir kada įvyko tavo pirmoji pažintis su lengvąja atletika?

Pirmoji mano išbandyta sporto šaka – sportiniai šokiai, šokau jau nuo darželio, tačiau tuo pačiu metu dalyvaudavau įvairiuose bėgimuose, kuriuose atradau meilę bėgimui. Tėvai taip pat pastebėjo, kad bėgu ir lenktyniauju kartu su vyresniais vaikais, todėl nusprendė atvesti į lengvosios atletikos treniruotes. Iš pradžių buvo tikrai gana nedrąsu, tačiau dabar skaičiuoju jau 14-liktus metus, kuomet užsiimu šia širdžiai miela veikla.

  • Kaip ir kada nusprendei tapti trenere?

Trenerio darbu susižavėjau kuomet mokiausi 10-11 klasėje. Turėjau puikų pavyzdį – savo trenerę, kuri perteikė sportines vertybes, aktyvų gyvenimo būdą bei perdavė savo patirtį. Visada norėjau dirbti su vaikais, todėl rinkausi tokią specialybę, kurioje kūrybą galėčiau derinti su aktyviu gyvenimo būdu, mokant ir treniruojant jaunuosius sportininkus.

  • Kuo Tave asmeniškai žavi lengvoji atletika?

Lengvoji atletika yra sporto karalienė – tuo mane ji ir žavi! Be to, be lengvosios atletikos pagrindų neapsieina ir kitos sporto šakos, o lengvaatlečiai yra universalūs sportininkai, gebantys atlikti daug ir įvairių judesių.

  • Kodėl rekomenduotum išbandyti kitiems šią sporto šaką?

Šią sporto šaką turėtų išbandyti kiekvienas, ne vien tik norintis fiziškai sustiprėti, bet ir norintis stiprinti sveikatą, treniruočių metu stiprinamos kvėpavimo, širdies ir kraujagyslių sistemos, akcentuojamas taisyklingas judesio atlikimas. Svarbu paminėtai ir tai, kad sportas puikus būdas įtampai mažinti!

  • Kaip sekasi įsilieti į kolektyvą kaip naujai trenerei?

Kolektyvas yra labai šiltas ir nuoširdus, todėl įsilieti į komandą sekasi gana gerai. Galiu drąsiai klausti, bendradarbiauti. Tikiuosi, jog įgausiu daug patirties ir praleisiu kokybišką laiką.

  • Papasakok apie save: pomėgiai, laisvalaikis, kiti dalykai, kuriais domiesi.

Jei trumpai apie mane – tai žmogus, visada su šypsena veide. Stengiuosi visada įžvelgti pozityvą ir juo vadovautis. Taip pat, kaip ir minėjau, renkuosi aktyvų laisvalaikį, todėl laisvu metu keliauju, išbandau naujas sporto šakas, dalyvauju bėgimuose, varžybose, žygiuose. Tiek sau, tiek kitiems nuolat stengiuosi priminti, jog svarbu judėti ir nesėdėti vienoje vietoje!

Interviu paruošė centro savanorė Martyna Sausdravaitė