Susitikimas su politiku, žurnalistu,  Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataru Česlovu Juršėnu

2024 m. gegužės 3 d. Kaišiadorių TAU klausytojai atvyko į susitikimą su nepaprastai spalvinga, šviesia, intelektualia asmenybe – Česlovu Juršėnu. Išgirdus šią pavardę, iškart kyla asociacijos: politikas, Nepriklausomybės Akto signataras, ilgametis LR Seimo pirmininkas, socialdemokratas, žurnalistas, aštrialiežuvis pašnekovas ir kt. Pašnekovas papasakojo, jog daug naudingos patirties įgijo dirbdamas televizijoje, laikraščių redaktoriumi, prisidėjo prie enciklopedijų leidimo, išleido keletą pirmųjų Lietuvoje žinynų, todėl labai džiaugiasi pavadintas enciklopedininku.

O susitikimo dalyviams jis pristatė prieš porą metų išleistą knygą „Nenuobodaus gyvenimo mozaika“, kuri sulaukusi tokio populiarumo, jog jau parengtas penktasis jos leidimas. Tai ne šiaip prisiminimai, o žymaus politiko ir žurnalisto biografija, atskleidžianti autoriaus gyvenimą bei ilgos politinės karjeros kelią. Joje pateikiami įspūdžiai bei apmąstymai apie gyvenimo ir veiklos kelyje sutiktus žmones, politikos užkulisius, buvusius bendražygius. Čia randama vertinga informacija apie Lietuvos istorinius vingius, todėl, pasak autoriaus, knyga – tapo ataskaita tautai už laikotarpius – prieš ir po Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo.

Gerb. Lektorius, kaip jam ir būdinga, knygą pristatė įdomiai, nuotaikingai, ironiškai. Į  klausimus sekė išsamūs, kartais šmaikštūs ir linksmi Č. Juršėno atsakymai.  Susitikimo valandos tiesiog „ištirpo“… Atsidėkojant, TAU rektorė Birutė Kvedarienė svečiui įteikė dailės studijos vadovo Jono Katkevičiaus pieštą šaržą, kuriuo gerb. politikas papildys ir taip gausią kolekciją.

Kaišiadorių švietimo ir sporto centro

Kaišiadorių TAU tarybos narė Aldona Sugintienė