Susitikimas su B. Bušma

2024 m. sausio 26 d. Kaišiadorių trečiojo amžiaus universiteto klausytojai turėjo susitikimą su filmo „Giminės” scenarijaus autoriumi B. Bušma. Tai buvo kelias į Nepakartojamą Kino Kelionę. Universiteto klausytojai gavo privilegiją sužinoti filmo kūrimo užkulisius. B. Bušma savo charizma užkariavo pilnut pilnutėlę salę (susitikime dalyvavo virš 100 klausytojų). Auditorijoje netilo juokas, visi žavėjomės žinomo kino pasaulio veikėjo B. Bušmos, jaunatviškumu, sveiku humoro jausmu.  Svečias  yra garsus dėl savo darbo su daugeliu scenarijų, bet šį kartą mes susipažinome su jo filmo „Giminės” kūrimo procesu, taip pat turėjome galimybę įsigyti tuo pačiu pavadinimu jo parašytą knygą.

B. Bušma – scenarijaus autorius ir režisierius, išsiskiria unikaliu gebėjimo suprasti ir interpretuoti gyvenimo istorijas į vaizduojamąją kalbą. Jo knygoje „Giminės” yra žavintys pasakojimai apie šeimų ryšius, senatvę ir gyvenimo prasmę. Knygoje daug istorijų, kurios negalėjo būti perkeltos į filmą. Mes turėjome progą aptarti jo patirtį iš susitikimų  su senjorais, kurie, kaip jis patvirtino, įkvėpė jį šiam projektui.

“Giminės“ pavadinimas yra užpatentuotas ir duonos gaminiams, ir mėsos gaminiams, ir gėrimams ir atrodo, kur nepasisuksi visur „Giminės“. Gal ne veltui turime posakį : „Lietuva – giminių kraštas“, tik labai norėtųsi, kad šis posakis būtų vartojamas gražiąja prasme. Pabaigoje nuskambėjo gerai visiems žinoma daina „Giminės“, kurią dainavo visi atsistoję.


Kaišiadorių švietimo ir sporto centro
Kaišiadorių TAU