Projekto „Žvelk giliau“ pristatymas Kaišiadorių TAU klausytojams

2023 11 03 vėl pilnutėlė jaunimo centro „Mazgas” salė: čia susirinkę Kaišiadorių TAU studentai susitiko su svečiu iš Nacionalinės TAU asociacijos, puikiu smuikininku Gediminu Dalinkevičiumi. Gerb. Gediminas taip pat yra aktyvus visuomenininkas, besirūpinantis senjorų teisių įtvirtinimu ir užtikrinimu. Šiandieninio susitikimo tikslas – projekto „Žvelk giliau“ pristatymas, kadangi G. Dalinkevičius yra sveikatos apsaugos ministerijos psichikos sveikatos puoselėjimo tarybos narys bei socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vyresnio amžiaus žmonių reikalų tarybos pirmininkas, o kartu ir šio projekto kuratorius.

„Žvelk giliau“ – tai šviečiamasis projektas, kuriuo siekiama didinti visuomenės narių žinias, keisti su psichikos sveikata susijusias nuostatas, skatinti tolerantiškumą, mažinti diskriminaciją tokių asmenų atžvilgiu bei ieškoti galinčių padėti savanorių – psichikos sveikatos ambasadorių. Ir jei užklupus negandoms, vienam susidoroti yra sudėtinga, galima ieškoti pagalbos ne tik pas gydytoją, bet semtis stiprybės, bendraujant su tai patyrusiais asmenimis. Lektorius pristatė prie projekto prisijungusį savanorį Eligijų iš Elektrėnų, kuris pasidalino apie savo asmenines patirtis ir tuo, kas jį sustiprino sunkiu gyvenimo tarpsniu bei suteikė jėgų eiti pirmyn. Eligijaus išsakyti atviri liudijimai surado klausytojų tarpe bendraminčių, susidomėjusių šiuo procesu.

Kiekvienas iš mūsų turėtų skirti dėmesį ne tik fiziniams negalavimams, bet skirti laiko savo dvasinei (psichikos) sveikatai. O muzika – vienas iš veiksnių, kuris žadina susimąstyti, nusiraminti. Ir kaip gali nesusikaupti, kai gerb. Gedimino smuikas „verkia“ Schubert‘o „Ave Maria“… Kaip gali nesidžiaugti, kai salėje oras virpa nuo „muzikos tėvo“ J.S. Bach‘o Sonatos g-moll liudijimų apie gyvenimo grožį…