Paskaita „Vitaminas M“ Kaišiadorių TAU

Kovo 1-oji… Akivaizdžiai sinoptikų išpranašautas puikus pirmasis pavasario penktadienio rytmentys. Ir, atrodo, ko čia daugiau galima norėti?.. Tačiau,  svečiai iš Vilniaus (žurnalo „60+“ renginių ciklo atstovai) Kaišiadorių trečiojo amžiaus universiteto klausytojams siūlo „Vitamino M“. Intriga, nes apie tokį vitaminą net nebuvome girdėję… O kai prie mikrofono pamatai legendinę televizijos laidų vedėją Ireną Pivoriūnienę, supranti, jog paskaitos tema suksis apie sveikatą.

Ir lektorė paaiškina šio stebuklingo vitamino esmę ir reikšmę: tai – Meilė (vaikams, mamai, tėvams, žmonėms, Tėvynei…), Mokytojas, Menas, Muzika… 

Meilė. Šis vitaminas ypač turėtų suveikti ir meile SAU, ypač dvasiniu aspektu – juk mūsų sveikatą valdo laimės ir streso hormonai. Įtaigūs gražūs žodžiai pakelia nuotaiką, stiprina imuninę sistemą, o blogos emocijos naikina ją ir skatina daugelį ligų. O dar labiau puoselėti fizinę ir psichikos sveikatą padeda dėkingumas, tad neužmirškime padėkoti savo artimiesiems, draugams, pažįstamiems. Tačiau reikia gerbti gydytojus, naudotis tiek seniai žinomais, tiek naujais medicinos atradimais. Todėl p. Irena patarė labiau domėtis savo sveikata bei mokė būtinai dalyvauti prevencinėse programose, rūpintis savo širdimi, nevengti skiepų, sveikai maitintis, gerti pakankamai vandens ir gyventi, aktyviai sportuojant.

  Menas. Tvaraus vartojimo ambasadorė Milda Paukštė aiškino apie kalnus išmetamų daiktų ir rūbų, kurie pagaminti iš ilgai gamtoje nesuįrančių įvairių plastikų. Lektorė pademonstravo keletą pavyzdžių, kaip galima mene panaudoti išmetamą tekstilę, mokė kitose šalyse praktikuojamų dovanojimo kultūros subtilybių. O apibendrindama paragino mažiau pirkti bei naudoti daiktų, nes už juos vertingesnės yra mūsų istorijos.

  Muzika. Net pasaulio sveikatos organizacija (PSO) muziką yra pripažinusi terapijos priemone. O mūsų universiteto senjorams puikią nuotaiką kėlė žinoma dainininkė Eva. Niekas nesuskaičiuos kiek laimės hormonų išsiskyrė, kai jie klausėsi () dainų „Takeliai“, „Nenusigąsk“,  „Du smuikai“ ir mėgino pritarti solistei.

Mokytojas. Stengsimės vykdyti garsios gydytojos pamokymus – reikia džiaugtis tiesiog kiekviena diena.

Tikrai puiki pavasario pradžia: nuostabus laikas kartu, puikios emocijos, žinios, naudingi patarimai, ir dar žurnalo „60+“ dovanos (nuolaidų kortelės, leidinukai).