Paskaita Kaišiadorių TAU klausytojams apie Vietnamą ir Kombodžą

Atidėję šventinius pasiruošimus, Kaišiadorių TAU klausytojai penktadienį (2024 03 29) gausiai atvyko į susitikimą su Lietuvos universitetų moterų asociacijos Kauno skyriaus pirmininke Leonora Šarakauskiene. Nors viešnia mums jau pažįstama, tačiau šį kartą išgirdome ir pamatėme vaizdus iš tolimų egzotiškų šalių, juolab ir paskaitos pavadinimas tai pasakė: „Nepamirštamas Vietnamas, legendinė Kombodža – pietryčių Azijos perlai“. Tai unikalūs gamtos kampeliai, tarsi padalinti Anamo kalnų ir dėl senųjų imperatorių dinastijų ar vėlesniųjų užsienio agresijų bei režimų valdymo, iki šiol labai besiskiriantįs savo gyventojais, kalba, kultūra ir religija.

Užsienio turistus žavi triukšmingi Vietnamo miestai su archaiškomis šventyklomis, pagodomis bei kinų ir prancūzų kolonijinės architektūros paminklais, klegančiais milžiniškais turgumis, tačiau skirtinga ekonomine jų gyventojų padėtimi. Širdį spaudžia skurdžių kaimų vaizdai:  po ryžių laukų dumblą paskui pakinkytus buivolus klampojantįs valstiečiai, ar savo gaminius besistengiančios parduoti moterys, neprižiūrėti vaikai.

O Kombodža traukia didžiausiu šventyklų kompleksu pasaulyje – Angkoru, kurį khmerų karaliai pastatė imperijos klestėjimo laikotarpiu XII a. Vėliau šventyklos buvo  apleistos ir tik pati gamta  juos išsaugojo (statinius medžiai „uždengė“ savo šaknimis), o XIX a. pabaigoje jas iš naujo atrado prancūzų tyrinėtojai.

Įspūdingi gamtos peizažai pakerėjo, o matyti skurdaus paprastų žmonių gyvenimo vaizdai leidžia pasidžiaugti, jog esami laimingi gyvendami čia, Lietuvoje.