Mokslo metų pradžios šventė

Nurimus pastarosiomis dienomis vyravusiems vėjams, nušvito saulėtas spalio 6–osios rytas. Su pakilia nuotaika būreliai Kaišiadorių trečiojo amžiaus universiteto studentų rinkosi „rudeninėmis puokštėmis – skėčiais“ papuoštu taku į  Kaišiadorių švietimo ir sporto centro atviro jaunimo centro „Mazgas” salę, kur vyko naujųjų mokslo metų pradžios šventė. Susirinko gerokai virš šimto sen­jorų, at­vy­ko sve­čių: rajono savivaldybės bei jos institucijų vadovai, LR Seimo narė Silva Lengvinienė, Nacionalinės trečiojo amžiaus universitetų asociacijos atstovai, Elektrėnų trečiojo amžiaus universiteto nariai.

Kaišiadorių trečiojo amžiaus universiteto kuratorė Rima Saikauskienė pradėjo šventę įžanginiu sveikinimu ir palinkėjimu skleisti gėrį, šilumą, jaukumą bei nešti išminties žiburį. O nuskambėjus universiteto himnui, studentus pasveikino Kaišiadorių švietimo ir sporto centro direktorius Dainius Tamulevičius, pasidžiaugdamas šios mokymo įstaigos populiarumu. Sveikinimo žodį tarė Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Šarūnas Čėsna, palinkėdamas gyvenimo pažinimo džiaugsmo ir žinių troškimo bei pažadėdamas, jog ateityje ir jis taps šio universiteto nariu… O kai žodis suteikiamas Nacionalinės trečiojo amžiaus universitetų asociacijos prezidentei bei Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto rektorei Zitai Žebrauskienei – pagyros ir linkėjimai skrieja studentams, naujai išrinktai universiteto rektorei, bei prie rajono universiteto plėtros prisidėjusioms buvusioms TAU rektorėms Teresei Kazlauskienei, Nijolei Adelei Celiešiūtei. Gražius sveikinimus išsakė ir LR Seimo narė Silva Lengvinienė, kuri pažadėjo, jog senjorų rūpesčius teisingai ir sąžiningai spręs jos vadovaujamas komitetas. Buvo malonu matyti bei girdėti Elektrėnų trečiojo amžiaus universiteto tarybos pirmininkės Onutės Ašakienės tariamus sveikinimus ir dovanas. Svečiams sveikinimais nenusileidžia ir toliau bendradarbiauti kviečia Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vadovė Vidita Jonaitė bei viešosios bibliotekos edukacinių programų vadovė Akvilė Maselskienė.

Už šiltus ir „saldžius“ sveikinimus padėką svečiams išsakė Kaišiadorių trečiojo amžiaus universiteto rektorė Birutė Kvedarienė. Ji tiki, jog ir šie mokslo metai bus visus auginantys ir telkiantys, o įgytos patirtys, žinios ir žingeidumas skatins judėti pirmyn.

Šventinio renginio metu TAU studentams ir svečiams skam­bė­jo nuo­tai­kin­ga inst­ru­men­ti­nė mu­zi­ka, kurią dovanojo Kaišiadorių meno mokyklos koncertmeisterė Milda Melinskaitė ir saksofonistų trio: Kornelija Kokankaitė, Toma Bartninkaitė, Mantas Steponavičius (vadovas Aivaras Kaupas). Suskambus muzikai, aktyviausieji studentai nenustigo kėdėse, šokiui pakvietė ir svečius.

Tuomet šurmulys persikėlė į Kaišiadorių švietimo ir sporto centro Neformaliojo švietimo skyriaus salę, kur visų laukė rudeninės vaišės. Čia buvo galima pabendrauti prie kavos ar arbatos puodelio, pasimėgauti pačių studenčių keptais pyragais, spaustomis sultimis, gamintu sūriu su medumi.

Tai buvo šventė, iškilmingas renginys, kuriame vengta praktinių, organizacinių klausimų, bet siekta paskatinti mokytis, pozityviai bendrauti, visur dalyvauti ir veikti, džiaugtis mažais dalykais.

Kaišiadorių švietimo ir sporto centro Kaišiadorių TAU tarybos narė Aldona Sugintienė