Išskirtiniu straipsniu apie labai svarbų TAU įvykį rašo Kaišiadorių švietimo ir sporto centro Kaišiadorių trečiojo amžiaus universiteto Dailės studijos vadovas Jonas Katkevičius
Kūrybinės minutės atjaunina
Kuriamas menas privalo būti eksponuojamas ir kuo didesnėms bei įvairesnėms auditorijoms. Visuomenei tai kuria nepamatuojamą vertę, o autoriams tai yra didžiulis įkvėpimas tęsti savo darbus. Labai džiaugiuosi Kaišiadorių trečiojo amžiaus universiteto (TAU) dailės studijos narių Seime pristatyta kūrybos paroda. Įdomu tai, kad parodos ekspozicijoje galima įžvelgti labai skirtingas autorių taikomas technikas, įvairias kūrinių temas, didelį kūrybiškumą bei įvairialypį supratimą apie meną.
Atidarymo metu tikri kultūros sostinės ambasadoriai renginį užpildė dainomis, eilėmis ir padėkos žodžiais. Skambėjo sveikinimo žodžiai iš artimų, palaikančių žmonių, kuriuos pakvietė į Seime vykstantį parodos atidarymą, kad galėtume dar ir dar pabūti kartu ir leistume pamatyti, kaip mes jaunėjame. Tai įrodo, kad kūrybinis procesas gali tęstis visą gyvenimą. Ačiū už Jūsų bendrystę – Kaišiadorių trečiojo amžiaus universitetas studentai! Darbų autoriai: Veronika Jakienė, Janina Bičkauskienė, Olyte Stakienė, Zita Šliužienė, Aldona Tuminienė, Jonas Katkevičius. Tokiais žodžiais Kaišiadorių TAU dailės studijos parodą Lietuvos Seime apibūdino mūsų Seimo narė Silva Lengvinienė.
Mūsų TAU dailės studija dalyvauja labai aktyviai. Kai kas gali pasakyti: „Kokia čia studija – tiesiog paišytojų būrelis“. Atsiprašau, jeigu jau mes universitetas – tai, be abejo, studija ir vienintelė tokia rajone. Daug kas gali pagalvoti, kad tikriausiai būtų nekuklu rašyti apie renginius, kuriuose pats dalyvauji? Beveik linkęs sutikti. Yra pasiteisinimas, be manęs, šioje parodoje dalyvavo dar penkios TAU studentės. Aš ten buvau tik dėl kvapo. Nieko nepadarysi, mes vyrai, kuo toliau tuo daugiau sričių atiduodame eksploatuoti moterims. Šie metai, mūsų menininkėms, buvo išties sėkmingi. Jau vien tik Seime, mūsų darbai demonstruojami antrą kartą, surengėme parodą Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitete Vilniuje. Be šių bendrų parodų, buvo surengta visa eilė personalinių parodų. Aldonos Tuminienės paveikslai buvo eksponuojami Vievio, Palomenės kultūros centruose, Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centre bei Kaišiadorių švietimo ir sporto centro Neformaliojo švietimo skyriuje. Savo autorines parodas, įvairiose salėse surengė Janina Bičkauskienė, Zita Šliužienė ir Jonas Katkevičius. Dalyvavome tarptautiniame dailininkų plenere Rumšiškių etnografiniame muziejuje.
Esame dėkingi žmonėms, kurie mus palaiko. Tiesiog džiaugiamės, kad tarp Kaišiadorių TAU tarybos ir Seimo narės Silvos Lengvinienės susiklostė tokie gražūs, netgi pasakyčiau giminiški bendradarbiavimo santykiai. Negalime nepadėkoti ir mūsų reikliai rektorei Birutei Kvedarienei, kuri skatina mūsų veiklą ir stengiasi viešinti, taip pat norėtume padėkoti Kaišiadorių švietimo ir sporto centro direktoriui Dainiui Tamulevičiui, mūsų kuratorei Rimai Saikauskienei ir visam šiam nuostabiam ir draugiškam kolektyvui.
Mūsų dailės studija lanko apie dešimt žmonių, kaip minėjau moterys. Kodėl mes tapome? Ar mes tikimės, kad mūsų darbai mus išgarsins, kad mūsų pavardėmis didžiuosis Kaišiadorių kraštas. Šiame pasaulyje stebuklai galimi, bet mes jų nelaukiame.
Mums svarbiausias pats kūrybos procesas. Pasakykite, kas geriau, ar tuščiu žvilgsniu žiūrėti pro langą vėlyvo rudenio dieną, ar ant popieriaus arba drobės, nors pačią niūriausią dieną, palieti ryškias vasariškas spalvas. Mums svarbu bendravimas, tas mūsų susitikimų ir parodų džiaugsmas. Mes tapome sau – tai ir psichoterapija, vaistas nuo depresijos ir sukurtas grožis, kurį noriai kažkas pasikabina ant sienos. Atrodo tiek nedaug, bet užtenka tos laimės ir kuklios įvertinimo dovanos. Mes laimingi, nes tos kūrybos minutės kažkaip atjaunina.