Kaišiadorių TAU vėl keliauja

Vėsią kovo 14-tą dieną patraukėme link Raseinių. Netoli jų, Lyduvėnų miestelyje yra nutiestas ilgiausias (599 m) ir aukščiausias (42 m) Lietuvoje tiltas per Dubysą ir jos slėnį. Neseniai atnaujintas ir atvertas turistams jis vilioja galimybe pasidairyti į apylinkes iš aukštai, pajausti virš galvos dundančius traukinius ir pasiklausyti įdomios tilto istorijos. Kultūros vertybe laikomas Lyduvėnų geležinkelio tiltas – strateginės reikšmės saugomas objektas, todėl lipant ant jo reikia turėti ir asmens dokumentą, ir bilietą. O savo saugumui gavome po šalmą ir liemenę.  

Dar viena įstabi vieta, ypač ten nebuvusiems, Šiluva. Tai ypatingos dvasinės traukos centras. Nepamainomasis gidas Aurelijus Balčiūnas aprodė ir vaizdžiai papasakojo apie Švč. M. Marijos gimimo baziliką, Apsireiškimo koplyčią ir kitus svarbius piligrimų lankomus objektus. 

O kur dar ypatingas sakralinės reikšmės objektas – Tytuvėnų vienuolynas, turintis ilgą ir skaudžią istoriją, dabar atrestauruotas ir svetingai atveriantis duris lankytojams. Kelionė neprailgo. Pasigrožėjome bundančia Lietuvos gamta ir kraštovaizdžiu. Kitą savaitę šiuo maršrutu keliaus dar viena TAU narių grupė. Palankaus oro!