Kaišiadorių TAU studentų kelionė į Rygą

Miestas tik po truputį pradeda „keltis iš miego“ (nieko nuostabaus – 5 valanda ryto), o Kaišiadorių TAU studentai jau būriuojasi parduotuvės „Iki“ aikštelėje. Įriedėjus autobusui, žmonės užpildo abu jo aukštus ir prasideda šurmuliuojanti kelionė link artimiausios mūsų šalies kaimynės Latvijos sostinės. Trumpučiai stabtelėjimai Kaune (paimti mus lydinčią gidę) bei Panevėžyje (rytinei kavai) ir, pro langus stebėdami gausiai sniegu padengtus laukus, jau kertame mūsų šalis skiriančią sieną.

Dar valandėlė, kita – ir mus sutinka didžiausias Baltijos šalyse miestas – šventiškai kalėdiška Ryga, kurią ypač garsina senamiestis. Tad vadovaujant gidei, pėsčiomis vaikštinėjome siauromis jo gatvelėmis, apžiūrinėjome šimtmečius skaičiuojančius išlikusius ir puikiai restauruotus architektūros paminklus (Juodagalvių pirklių, Didžiosios ir Mažosios gildijų namus, Rotušės rūmai ir kt.), senąsias bažnyčias. Susipažinome su miesto istoriją liudijančiais gynybinės miesto sienos likučiais, Parako bokštu ir kt. Žavėjo įvairių meno krypčių stilių architektūra barokas, gotika, romantizmas taip pat modernizmas (jugend‘as). Aplankėme ir Rygos senamiesčio kalėdinę mugę, kur vietiniai amatininkai siūlė pirkti savo gaminius, rankdarbius, maistą, gėrimus bei kitokius skanėstus.

Palikę senąją miesto dalį, pakeliui pasigėrėję didingu Latvijos tautos vienybės ir nepriklausomybės simboliu – Laisvės paminklu, pasiekėme Latvijos nacionalinį operos ir baleto teatrą. Čia stebėjome baletą „Spragtukas“, pastatytą pagal E.T.V. Hofmano pasaką. Įstabus teatro interjeras, žaisminga P. Čaikovskio muzika, lengvi šokio piruetai tarytum perteikė, stebuklus ir svajones, išsipildančias tik šv.Kalėdų naktį… Nenusakomi įspūdžiai sušildė mūsų sielas, patikėjome jais ir liekame laukti Kalėdinių paslapčių išsipildymo…

Kaišiadorių švietimo ir sporto centro
Kaišiadorių TAU