Kaišiadorių TAU studentų dalyvavimas šventiniuose renginiuose

Penktadienį prieš ilgąjį savaitgalį Kaišiadorių TAU studentai susirinko stebėti filmo… Bet, lyg tyčia, išpuolusi data – kovo 8-oji – atneša šventinę nuotaiką į atviro jaunimo centro „Mazgas” salę: vyrai, nešini glėbiais tulpių, sveikino ir dalino jas savo kolegėms, tad auditorija tuoj “sužydo” ir pasipuošė šypsenomis.
Po džiugių akimirkų išgirstame, jog filmą mums pristatys pati jo autorė – buvusi ilgametė Lietuvos televizijos dokumentinių laidų kūrėja – režisierė Regina Stadalnikaitė. Prieš filmo „Ir ateis ta diena. Baltijos kelias” peržiūrą, viešnia papasakojo šios akcijos filmavimo peripetijas, kaip buvo organizuojama ir kaip buvo mėginta įvairiais būdais ją sužlugdyti. Filmas labai aktualus, vykstant karui Ukrainoje bei esant įtemptai politinei atmosferai tiek Europoje, tiek ir visame pasaulyje. O be to, juk daugelis iš mūsiškių tada dalyvavo ir prisimena tą ypatingą dieną, kai kartu su draugais, bendradarbiais, giminėmis ir visiškai nepažįstamais Lietuvos žmonėmis sudarė vientisą susiėmusių rankomis grandinę. Tik užgęsus salės šviesoms, salėje nušnarėjo: – „ir aš buvau“, „mes įstrigome pusiaukelėje“, „gal ir mane parodys?“. Nepamatėme savęs, bet tie prisiminimai, tas žmonių ryžtas vėl sukirbino širdis, išspaudė ašarą…
Na, o Ilgojo savaitgalio kulminacija – kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Jos renginiuose taip pat gausus būrys mūsų universiteto klausytojų. Po šv. Mišių jie „pabiro būreliais“ T. Matulionio aikštėje, kur vyko iškilminga Valstybinės vėliavos iškėlimo ceremonija, klausėsi sveikinimo kalbų bei studijos „Tagretukas“ atlikėjų dainų. O po to pasklido, dalyvaudami skirtingose veiklose: kas pasiryžo žingsniuoti 11 kilometrų trasą, kas keliasdešimčia metrų prisidėjo įveikiant 34 km plaukimo distanciją baseine, kas aktyviai dalyvavo kultūros centre organizuotame žinių turnyre „Žinių ambasadorius“.
Puiki šventinė nuotaika įkvėpia naujiems sumanymams, eiti pirmyn, siekti žinių, kuo daugiau judėti.