Kaišiadorių TAU skyriaus kelionė į Kėdainių kraštą: pažintis su paveldu ir tautodaile

Lapkričio 8 dieną Kaišiadorių trečiojo amžiaus universiteto (TAU) nariai leidosi į turiningą kelionę Kėdainių krašte, kupiną kultūros, istorijos ir bendravimo džiaugsmo. Ekskursiją organizavo Tarybos narė Danutė Guščiuvienė. Danutės organizuojamos kelionės visada būna labai apgalvotos, kad kelionėje ekskursijos dalyviai sužinotų ir pamatytų kuo daugiau.

                Pirmasis sustojimas buvo Kėdainių senamiestyje, viename iš išlikusių autentiškų miestų, kurio architektūra, senosios gatvės ir pastatai mena Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus. Senamiestyje TAU nariai apžiūrėjo išskirtinę Kėdainių rotušę, didikų Radvilų statytą evangelikų reformatų bažnyčią. išsiskiriančią gotikinėmis detalėmis ir istoriniais vitražais. Lankydamiesi senamiestyje, ekskursantai galėjo įsijausti į praeities dvasią, pajusti senovės Lietuvos gyvensenos ypatumus. Ekskursiją vedė Kėdainių turizmo ir verslo Daugiakultūrinio centro gidė Irena Vaitkevičienė.

            Toliau kelionė tęsėsi į Vincgalio dvarą, kurį supa legendomis apipinta atmosfera ir išsaugota Lietuvos dvarų architektūra. Dvare TAU nariai turėjo progą susipažinti su pastato istorija, jo rekonstrukcija bei išgirsti įdomių pasakojimų apie dvaro gyventojus ir šio kultūros paveldo reikšmę. Manau ne vienas įvertinome ir tai, kad dvarų atstatymas yra apsunkintas dėl dar juose gyvenančių gyventojų, kurie neturi jokio prisilietimo prie Lietuvos kultūros atgaivinimo, nes jie yra tiesiog nuomininkai.

                Svarbiu kelionės akcentu tapo susitikimas su medžio drožėju, tautodailininku Vytautu Ulevičiumi jo namų muziejuje Krakėse. Šis kūrėjas yra žinomas savo ypatingais darbais, kurie atspindi Lietuvos gamtos ir žmogaus harmoniją. Vytautas Ulevičius pasidalino savo kūrybos įkvėpimais ir technikomis, pademonstravo medžio drožimo subtilybes bei papasakojo apie savo, kaip menininko, kelią. Muziejaus aplinka sukurta taip, kad lankytojai jaustųsi kaip kūrybos proceso dalimi ir giliau suprastų tautodailės prasmę.

                Po intensyvių įspūdžių kelionė užsibaigė jaukiu arbatos gėrimo edukaciniu užsiėmimu Krakių kultūros centre. Šioje edukacijoje dalyviai ne tik ragavo arbatą, bet ir ragavo saldumynus, buvo muitinės darbuotojais, sužinojo apie jų gamybos ypatybes, poveikį sveikatai bei arbatos gėrimo tradicijas Lietuvoje. Tai buvo maloni proga atsipalaiduoti, pabendrauti ir pasidalinti dienos įspūdžiais su bendraminčiais.

                Ši kelionė TAU nariams suteikė ne tik naujų žinių apie Lietuvos kultūrą ir istoriją, bet ir paliko šiltų prisiminimų bei įkvėpimo kurti ir tobulėti.

                                                        Kaišiadorių skyriaus TAU rektorė Birutė Kvedarienė